Koszorúzás 2024.01.23.

Erkel Tibor 2024. január 11-én lenne 90 éves, ebből az alkalomból emlékeztünk a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjének kitüntetettjére, zongoraművészre, tanszékvezető egyetemi tanárra, Erkel Ferenc-díjas magyar zenei rendezőre, politikusra, országgyűlési képviselőre, az Újpesti Zeneiskola Alapítványának örökös elnökére, Újpest díszpolgárára. Szoros kapcsolatot ápolt az Újpesti zeneiskolával, iskolánkkal is. A Zeneiskola, alapításának 100. évfordulóján vette fel alapító igazgatójának Erkel Gyulának a nevét. 2010-ben, az Erkel Gyula Újpesti Zeneiskola Alapítvány megalakulásakor Erkel Tibort kértük fel a kuratórium elnökének, amit örökös tiszteletbeli elnökként haláláig viselt. Erkel Tibor Újpesthez és iskolánkhoz való kötődésére büszkék vagyunk, ezért közösen emlékezünk minden januárban rá.

Az emlékezés virágai
Nemcsics Kinga, Nesztor Iván
Erkel Tiborné és Fia, László